Emek Külür, 2014 yılında ISIS Sculpture and Design Studio da heykel çalışmalarına başladı. Temmuz 2015'ten itibaren çalışmalarına Galata'daki atölyesinde devam etmektedir. Haziran 2015'te heykeli Art Carrousel Du Louvre, PARIS’de sergilendi.

Dr Emek Külür’ün girişimci yatırım projelerinden biri de MISOKA nano teknolojik diş fırçalarının Türkiye’ye getirilmesi ve distribütörlüğünün alınmasıdır. Japon tasarımcı Kosho Ueshima'nın dizayn ettiği nanoteknolojik diş fırçaları, diş macunu kullanmaya gerek kalmadan dişleri temizliyor. Dr Emek Külür, Osaka teknoloji firması Yumeshokunin ile 2017 Ocak ayında iş birliği sözleşmesi imzaladı. Türkiye tanıtım ve dağıtım görevini üstlendi.

Dr Emek Külür 2016 Kasım ayında California, USA Custom Probiotics, Inc. ile yaptığı işbirliği ile kendi adınında verildiği ağız florası için özel formüle edilmiş Custom Blend Probiotikleri Türkiye ‘ye getirmiştir. Girişimcilik projelerine, jel formda vücut florası için özel formüle edilecek yeni bir probiyotik üzeride devam etmektedir.

Epos vakfı yönetim kurulu üyesi olarak 2015 den beri çalışmaktadır. Stronikea antik kentinin Unesco listesine alınmasında ve EPOS derneğinin Unesco Kulüp üyesi olmasında çalışmıştır.

Çocuk ve eğitimle ilgili Türkiye deki hemen hemen her vakıfta görev almaktadır.