Diş Eti Tedavisi

separator

Diş eti problemleri tedavi edilmedikleri zaman diş kaybına yol açar. Diş etleriniz kanıyorsa ve şişlik varsa , ağız içerisinde kötü koku hissediyorsanız diş eti probleminiz var demektir.

Genelde diş etlerimiz kanamaya başladığı zaman fırçalamayı bırakıyoruz. Bu durumda hastalık daha kötüye gidiyor. Yapmanız gereken fırçalamaya devam etmek ve en kısa zamanda diş doktorunuza muayene olmak. Diş eti hastalıklarını, diş taşlarını ve iltihaplı diş eti dokularını temizleyerek tedavi ediyoruz. Tedavi yapılmaz ise diş etindeki iltihap kemiğe ilerler ve kemikte erimeye neden olur. Kemik erimeye başlarsa dişler desteğini kaybettiği için sallanmaya başlar ve dişler kaybedilebilir.

Sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak için düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve uygun bir ağız suyuyla gargara yeterli oluyor. 6 ayda bir düzenli olarak diş doktorunuzu ziyaret ederseniz problemler büyümeden çözümlenir ve ömrünüz boyunca kendi dişlerinizle gülümseyebilirsiniz.

Beyazlatma

separator

Dişlerdeki renklenmeleri gidermek ve rengini açmak için diş yüzeyi temizliği en çok uyguladığımız tedavidir. Diş ve dişeti sağlığı için yılda bir kere yapılması gereken rutin tedavinizdir. Puro, sigara, kahve ve çaydan kaynaklanan lekelenmeleri yarım saat gibi bir sürede tedavi ediyoruz. Bunun dışında dişlerinin doğal olarak daha beyaz olmasını tercih edenler için dişbeyazlatma ( bleaching ) işlemini uyguluyoruz. Özel diş beyazlatan cihazlara bağlayıp dişlerinin rengini 5 ila 10 tona kadar açabiliyoruz. Hastalarımız bu arada bir saat gibi süre dinlenme fırsatı da bulmuş oluyor çünkü ağrısız ve yorucu olmayan bir tedavidir.

Bleaching yani diş beyazlatma işlemi dişlerin rengini doğal olarak 5 ile 10 ton açma işlemidir. Bu tedavide dişlerin üzerinde herhangi bir boyama ya da madde kaybı yapacak işlem yapılmıyor. Dolayısıyla dişlere hiçbir zararı yoktur.

İmplant

separator

Diş eksikliğiniz olduğunda geleneksel köprü protez yöntemi yerine implant tedavisi ile daha sağlıklı ve estetik sonuçlar elde ediyoruz. Implantları uygulamak diş çekiminden çok daha kolay ve ağrısız bir tedavidir. Sadece lokal anestezi ile implant yapılacak bölgeyi uyuşturarak 6 dakika gibi kısa bir sürede implantı yerleştiriyoruz.Sonrasında ortalama 2 ay çene kemiği ile bütünleşmesini bekliyoruz. Siz bu sürede herhangibir olumsuzluk yaşamıyorsunuz.2 ay sonra ikinci işleme başlıyoruz. İmplantınızın üstüne konulacak diş için ölçü alınıyor ve yaklasık 5 gün sonraki randevunuzda dişiniz yerine yerleştiriliyor.

Eksik dişin, yapay diş kökü olarak tanımladığımız implantla tamamlanması, diğer tedavi yöntemlerine göre estetik ve fonksiyonel olarak ağız yapısına en uygun tedavidir. Her zaman için en doğal tedaviyi tercih edin.

Ortodonti

separator

Dişleriniz çapraşık ve gülüşünüzden memnun değilseniz kendinizi kötü ve güvensiz hissetmenize gerek yok. Bu durumun sosyal hayatınızı ve psikolojinizi kötü yönde etkilemesine izin vermeyin. Diş telleriyle bu sorun sandığınızdan çok daha kolay haledilebiliyor.Estetik nedenlerle kliniğimize başvuran hastalarımıza 3-4 ay gibi kısa bir sürede istedikleri gülüşü kazandırıyoruz.Şeffaf braketler kullandığımız için tedavi süresince mutlu bir gülümsemeye sahip olduğunuz için sosyal hayatlarınızda herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz.

Yaygın inanışın aksine ortodontik tedavide yaş sorun değil. Hasta kaç yaşında olursa olsun ortodontik tedavi uygulamak mümkün.Çocuklara uygulanacak ortodontik tedavinin büyüme ve gelişim çağında takibi yapılarak daha erken dönemde tedavi edilmei gerekiyor.Çocuklarınıza 6 yaşından itibaren mutlaka ortodontik tedavi için doktor kontrolunde olmasını sağlayın.Diş tellerinden korkmayın. Unutmayın ortodontik tedavi sonrası kendi dişlerinizle gülümsersiniz.

Sedasyon

separator

Genel anestezi uzmanı tarafından verilen ilaçlarla kişinin bilinci açıkken oluşturulan derin uykudur. Muayenehane ortamında yapılabilen bu işlem esnasında hasta yapılan hiçbir dental müdahaleden rahatsızlık duymaz.Hem erişkinlerde hem de çocuklarda son derece güvenli olarak kullanılabilinen sedasyonun hiçbir yan etkisi yoktur. İşlem sonrasında kişi rahatlıkla sosyal hayatına geri dönebilir.

separator

Smile Insititute'e ilk kez muayene olmaya gelen hastalarımıza teşhis ve tedavi planlaması için bir dosya açıyoruz. Yapılan bütün işlemler bu dosyada ve bilgisayarda adınıza kayıtlı oluyor. Kliniğimizin içinde bulunan panaromik röntgen cihazı ile tüm çene filminiz hemen alınıyor ve dosyanızda saklanıyor. Dilerseniz CD olarak da alabiliyorsunuz. Bu tüm çene filmi ile kemik seviyenizi, dişlerinizin köklerini, dişlerin birbirine değme noktalarındaki çürükleri, gömük 20 yaş dişlerinizi belirliyoruz. Böylece tedavi planlamanızı hızlı ve eksiksiz olarak ortaya çıkarıyoruz. Tedaviniz sırasında periapikal röntgen dediğimiz küçük ağız içi filmler de bize doğru ve etkin bir tedavi için yol gösteriyor.